Tyski oddział rekonstruujący 75th Rangers Regiment
Historia Rangersów zaczyna się w czasie wojny Rewolucyjnej. W połowie XVIII wieku, Kapitan Benjamin Church i Major Robert Rogers razem sformowali jednostki Rangersów do walki podczas the King Phillips War i do walki z Francuzami i Indianami. Major Robert Rogers napisał 19 stałych rozkazów (Regulamin Rogers'a) które dziś są nadal w użyciu.
Kongres Kontynentalny stworzył osiem kompanii doświadczonych strzelców w 1775 do walki w wojnie Rewolucyjnej. 1777, te siły dowodzone przez Dana Morgana nazwano Korpusem Rangersów. Francis Marion, "Bagienny Lis" zorganizował inny sławny oddział Rangersów nazwany Partyzantami Mariona.
Podczas wojny w 1812 oddziały Rangersów Stanów Zjednoczonych były werbowane wśród osadników granicznych jako część regularnej armii. W ciągu wojny patrolowali oni granicę od Stanu Ohio do zachodniego Illinois, konno i łodziami. Uczestniczyli wielu potyczkach i bitwach z Brytyjczykamii i ich Hinduskimi sojusznikami. Wielu znanych ludzi należało do Rangersów w XVIII i XIX wieku np. Danie Boone i Abraham Lincoln.
Wojna Secesyjna włączała Rangersów w rodzaju Johna Singletona Mosbyego, który był najbardziej znanym konfederackim Rangerem podczas wojny secesyjnej. Jego wypady na obozy i bazy Unii były tak efektywne, że wkrótce północno-zachodnia część Wirginii nazwana została konfederacją Mosbyego.
Po wojnie secesyjnej wiele lat minęło bez jednostek Rangersów w Ameryce. Jednak, podczas drugiej Wojny światowej (1941-1945), stany zjednoczone używając standardów Brytyjskich komandosów, utworzyły 6 batalionów piechoty (Rangersów).
Major (później generał brygady) William O. Darby zorganizował i aktywował 1-szy Batalion Rangersów 19 czerwca 1942, przy Carrickfergus w północnej Irlandii. 1-szy Batalion Rangersów uczestniczył w walkach w północnej Afryce lądując w Arzeu, Algierii, walczšc w Tunezji i biorąc udział w bitwie w El Guettar. 3-ci i 4-ty batalion Rangersów były uaktywnione i szkolone przez pułkownika Darbyego w Afryce pod koniec kampanii tunezyjskiej. 1-szy, 3-ci i 4-ty bataliony ukształtowały Siły Rangersów. One rozpoczęły tradycję noszenia łuczku jako naramiennego insygnia, który był oficjalnie przyjęty dla dzisiejszych Batalionów.
2-gi i 5-ty batalion 6 czerwca 1944 uczestniczył w lądowaniu w Normandii na plaży Omaha. To podczas zawziętej walki na plażach Rangersi przyjęli motto "Rangers Lead The Way!" Przeprowadzili bojową misję wspinając się na klif Pointe Du Hoc i niszcząc niemieckie działo umieszczone na przyczółku niemieckim.
6-ty batalion operował na Filipinach i utworzył siły ratunkowe żeby uwolnić amerykańskich jeńców z japońskiego obozu POW rozlokowanym przy Cabantuan w styczniu 1945. Batalion zniszczył japoński obóz POW i ewakuował ponad 500 jeńców.
75-ty pułk piechoty po raz pierwszy zorganizowany został w Chińsko-Birmańsko-Indyjskim teatrze wojennym, 3-go października 1943 jako Task Force Galahad. To było podczas kampanii w chinsko-birmansko-indyjskim teatrze wojennym gdzie pułk nazwany został Merrill Marauders od swojego dowódcy generała majora Franka D. Merrilla. Bataliony Rangersów zostały dezaktywowane po zakończeniu II wojny światowej.
Wybuch działań wojennych w Korei w Czerwcu 1950 roku znów pokazał zapotrzebowanie na oddziały Rangersów. Podczas wojny koreańskiej utworzono 15 kompani Rangersów. Rangersi walczyli od zimy 1950 do wiosny 1951. Byli nomadycznymi wojownikami przyłączanymi z jednego pułku do drugiego. Wypełniali zadania poza liniami wroga do ich zadań należało: przeprowadzanie wywiadu, patrolowanie, przeprowadzanie rajdów, urządzanie zasadzek, frontalne ataki i kontrataki stracone pozycje.
Rangersi znów wezwani by służyć ich krajowi zostali podczas wojny w Wietnamie. 75-ty pułk piechoty (rangersów) został zreorganizowany jeszcze raz 1 stycznia 1969. 16 oddzielnych kompani zostało sformowanych podczas tej reorganizacji. 13 z nich służyło dumnie w Wietnamie dopóki nie nastąpiła dezorganizacja 15 sierpnia 1972.
W styczniu 1974 Generał Creighton Abrams, wojskowy kierownik personelu nakazał sformować batalion Rangersów. 1 lipca 1974 1-szy batalion 75-go pułku piechoty (rangersów) został aktywowany w forcie Stewart-Georgia. 1 października 1974 nastšpiła aktywacja 2-iego batalionu 75-go pułku piechoty (rangersów). 3 października został aktywowany 3-ci batalion 75-go pułku piechoty (rangersów), kwatera główna 75-go pułku piechoty (rangersów), kwatera główna kompanii przy fort Benning Georgia. W lutym 1986, 75-ty pułk piechoty został przemianowany na 75-ty pułk Rangersów.
Współczesne bataliony zostały po raz pierwszy powołane w 1980. Elementy 1-go batalionu 75 pułku piechoty (Rangersów) uczestniczyły w akcji ratowania zakładników w Iranie.
W październiku 1983 1-szy i 2-gi batalion Rangersów stanął na czele operacji Urgent Fury przeprowadzając bojowy desant spadochronowy zajmując punkt Salines Airfield i ratujšc obywateli amerykańskich z tereny uniwersytetu medycznego.
Cały 75-ty pułk Rangersów uczestniczył w operacji Just Cause. Rangersi stali na czele dwóch istotnych akcji. Jednocześnie desant spadochronowy był przeprowadzony na Torrijos/tocumen, międzynarodowe lotnisko Rio de Janeiro i na dom generała Manuela Nariegi by zneutralizować Panamskie Siły Zbrojne. Rangersi pojmali 1014 jeńców i zdobyli kontrolę nad 18000 broni różnego typu.
Część kompani B i pierwszy pluton kompani A pierwszego batalionu Rangersów został wysłany do Arabii Saudyjskiej od 12 lutego 1991 do 15 kwietnia 1991 do wsparcia operacji Pustynna Burza.
W sierpniu 1993 kompania Bravo 3 batalionu 75 pułku Rangersów rozlokowana została w Somalii by pomagać siłom United Nations w zabezpieczeniu porządku w rozpaczliwie głodujšcym kraju. 3 października 1993 Rangersi przeprowadzili śmiały atak razem z 1-ym SFOD. Przez blisko 18 godzin Rangersi walczyli w zniszczonym mieście zabijając blisko 1500 somalijczyków i milicjantów.
Po wydarzeniach z 11 września 2001 roku Rangersi zostali wezwani by prowadzić światowš wojnę z terroryzmem. 19 padziernika 2001 roku 3-ci batalion 75-tego pułku Rangersów staną na czele sił zbrojnych przeprowadzając desant na obiekt Rihno w Afganistanie w operacji Enduring Freedom. 23 marca 2003 3-ci batalion wykonał pierwszy desant na obiekt Serpent w operacji Iraqi Freedom.
Przez zmianę natury działań wojennych i zapotrzebowania na mobilne i stale gotowe siły Rangersów został powołany Pułkowy Specjalny Batalion Grup (RSTB) w dniu 17 lipca 2006. RSTB zajmuje się rekonesansem, wywiadem, komunikacją i obsługą techniczna pojazdów i sprzętu.
Dziś Rangersi ze wszystkich 4 batalionów nadal prowadzą Globalną wojnę z terroryzmem. 75 pułk Rangersów wykonuje szeroki zakres działań takich jak: skoki spadochronowe na tyłach wroga, rajdy i ataki na kluczowe pozycje, desanty śmigłowcowe...
Offline